Aktuality Vzdělávací programy Fotogalerie Materiály ke stažení Kontakty

Hlavním cílem vzdělávacího programu je posílení kompetencí pedagogického pracovníka ve vhodném užívání psychosociálních dovedností se zohledněním environmentálních dovedností a znalostí.

GENERACE X
Rizikové faktory a postoje dnešních dětí k problematice ŽP. Zaměřeno na zvýšení kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti změn dnešní společnosti.
- Rošťáci a lumpové aneb Expanze neklidných dětí
- Kruté děti aneb Mladá agresivita
- Pasti na teenagery

UČITEL V OHROŽENÍ
Téma je zaměřeno na posílení a trénink psychosociálních dovedností učitele, které jsou potřebné pro zvládání problematiky prvního tématu. Primárně se věnuje významu role pedagoga a současným rizikovým faktorům, které tuto významnou roli a její hodnotu ohrožují.
- Rodina a škola aneb Zákopová válka o děti
- Nejsme na to sami aneb Efektivní práce v týmu
- Kdo s koho aneb O vyjednávání

JSEM SVŮJ VLASTNÍ NÁSTROJ ANEB PRÁCE SE STRESEM A TECHNIKY PSYCHOHYGIENY
Jedná se o závěrečné téma, které se zaměřuje na základní dovednosti učitele zvládat stres a pečovat o sebe. Cílem tématu je nejen posílit stresovou odolnost a zefektivnit prevenci syndromu vyhoření, ale především zaměřit pozornost učitelů k sobě samým jako k základním nástrojům výkonu své profese.
- Loď bez kotvy nemá cíl aneb O životním zakotvení
- Nebojme se oddechu aneb Dovednosti účinné relaxace
- Co by chtělo naše tělo

TERMÍN: 2.2., 4.4., 27.8. 2012