Aktuality Vzdělávací programy Fotogalerie Materiály ke stažení Kontakty

Cílem vzdělávacího programu je rozvíjet kompetence pedagogických pracovníků, umět včlenit jednotlivé výtvarné nápady do ostatních předmětů výuky žáků. Formou tvořivých prožitkových dílen s plánovaným uměleckým záměrem program poskytene pedagogickým pracovníkům velké množství námětů a inspirace k rozvíjení osobní tvořivosti a zručnosti dětí.
Program se skládá z pěti desetihodinových modulů:

PAPÍR
TERMÍN: 27.9.- 28.9. 2012
MÍSTO: SVČ Mozaika
LEKTOR: Hana Havlíčková
Propojení výtvarné výchovy s přírodovědou. Průřezovým tématem všech výtvarných technik s papírem budou ROSTLINY. Součástí bude vzájemné předávání zkušeností z praxe. Dále studnice velkého množství námětů práce s papírem spojená s výstavou. U výrobků budou popisy postupů výroby a účastníci obdrží tištěný sborník těchto námětů. Činnosti: tvořivé dílny - linoryt
- suchá jehla
- výroba ručního papíru
- sprejování a válení
- kašírování
- prostorová tvorba
- práce s průsvitem (průsvitným papírem)
ukázky jiných technik práce s papírem, výstava výrobků k inspiraci,vzájemné předávání zkušeností z praxe

TEXTIL
TERMÍN: 25.10.- 26.10. 2012
MÍSTO: SVČ Mozaika
LEKTOR: DÁŠA PROCHÁZKOVÁ

Náměty pro tvorbu z textilních materiálů využitelné při výuce na základních, středních školách a ve střediscích volného času.
Tématem celého obsahu budou „PŘÍRODNÍ ŽIVLY- OHEŇ, VODA, ZEMĚ, VZDUCH“.
Propojení s předmětem přírodopis, prvouka- čerpání informací z přírody a multimediální výchovou. Rozpoznání asociace barev s živly- význam barev.
1. část:
Každý z živlů bude inspirací při výrobě kostýmů výtvarnými technikami:
Linoryt a tisk na textil
Hliněná batika
Malování na hedvábí
Malování na textil
Plstění z ovčího rouna
Ketlování – výroba šperků ke kostýmům
2. část:
V průběhu semináře budou účastníci tvořit literární články do fiktivního módního časopisu na téma:
Nové barvy na módní scéně.
Jak se žije tvůrcům módy.
Jak móda ovlivňuje můj život.
Podle módy nebo vlastní styl….
3. část:
Fotografování- nafocení pracovních postupů u jednotlivých skupi při přípravě materiálů na výrobu kostýmů.
Focení hotových výrobků, focení šatů na účastnicích v interiéru i exteriérech.
4. část
Společné zpracování fotodokumentace – výběr a zpracování fotografií v příslušném programu.
Vytvoření Power pointové prezentace a jednotlivých stránek pro tisk módního časopisu.

ODPADOVÝ MATERIÁL - 2. - 3. 2. 2012

VELIKONOCE – 2. - 3. 3. 2012

Vánoce - říjen 2011- SVČ Mozaika

Součástí všech modulů bude vzájemné předávání zkušeností z praxe. Všichni účastníci na závěr každého modulu obdrží brožuru s náměty a vypracovanými pracovními postupy výroby v tištěné podobě.